Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca bili aktarımı derunin değil, aynı zamanda sefahat derunin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) söyleşi yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız ölçüsüz biriyle örgülabildiği gibi başkaca tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri marifetiyle örgülabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve söyleşi ika üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak veya anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş düzenlemek derunin yalnızca nickname (suni ad) cızıktırmak kifayetli olurken birtakımlarındaysa sohbete başlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine başlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek açıklık sebebiyleünü kullanarak yalnızca tasarlı, tasarlı ve görüntülü, sesli ve görüntülü gibi tercihe rabıtalı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı güdük müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı enstantane mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir diğer popüler chat yetişek olan ve internetin efsane mukayyetmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

KayseriKayseri

çaykara dedi ki: 28 Ağustos 2019, 17:08 İyi günler bizlerde 1günlüğüne Kayseri’ye gideceğiz bi bakalım netten neler varmış sanarak sanarak ilk su bir gezimizde sondaj yapalım dedik genelde planları oraya