Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza ruzuşeb giriş karşılayıcı ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çalındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir muayene bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan muayene katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz cali e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran cali maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde zemin yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak için kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram bağlantısı istediği için şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çkazanmak için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun için bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Kesinlikle Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen zevat için ne yazık ki çok zait teknik bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok zait destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye haddizatında özge kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi bileğişçiliktirin ve elden ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram aritmetik şifreniz bileğişçiliktiğinde yahut kullanıcı adınız bileğişçiliktiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğişçiliktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişçiliktiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” ya da bazen “bileğişçilikikliği geçmiş al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız amma çoğunlukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğişçiliktirdiği için sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

PostegroPostegro

Postegro Nedir? Postegro kullanıcılara katı çok olanaklar sunan bir sitedir. Postegro sitesinin ne bulunduğunu heves eden zevat postegro nedir şeklinde detaylı bir etüt yapmaktadırlar. Postegro sitemiz kullanıcıların hesaplarını kontrol edebilmenizi

Tiktok Beğeni Satın AlTiktok Beğeni Satın Al

Görev Satın allıkınan pakette ortaya çıkabilecek olası bir sorunu anında telafi ediyoruz.|Öncelikle ihtiyacınıza ve beklentilerinize en tatminkâr paketi satın alabilmek sinein, sizlere maruz paketleri titiz şekilde incelemelisiniz. İçeriğinin size tatminkâr