chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak gayrı bir kaynağa alma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çhileışır. Daha sonrasında genleşme vanasından geçen doğal gazın basıncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı hileır hileçsıkıntısız basınçta doğal gaz olarak kompresöre gelir, yeniden sışitatırılır. Çhileışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Cazibe soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çhileışır sorusuna yanıt ödemek bâtınin soğutma gruplarını ayrı ayrı kaşımak gerekir.

Cazibe Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En koskocaman fark ise ısı kaynağının ne evetğudur. Eğer ısı havaya tehirliyorsa cazibe kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Cazibe soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin cazibe soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çhileışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve yüksek sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu sıkıntısızışdem kondansere gönderilir. Fanlar himmetı ile batarya yüzeyinde cazibe sıkıntısızışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz yağı üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, cazibe soğutmalı chiller çhileışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak doğal gazı ab ile soğutur. Gaz yağıın soğutulması bâtınin cazibe soğutmalı bataryalar yerine ab kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değçalışmatiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çhileışır diyenler bâtınin ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında ab kaynağı ihtiyacının olduğunu delalet etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, yoğunluk, soğutma kulesi yahut ölçün ab hattı olabilir. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek vadiın sınırlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli amma ab maliyetlerinin bağan evetğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çhileışabilme özelliğine iye evetğu bâtınin soğutma istenen bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülküsel çözüm sağlamaktadır. Deniz üstü vesaitının iklimlendirilmesi bâtınin de ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çhileışır diyenler bâtınin son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin cihaz hacmini minimize ettiği bâtınin benzer kapasitedeki chiller cihazına göre %65 daha küçük hacim sağladığını delalet etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çhileışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha bağan yalıtım tüketimi yapar ve yüksek başarım sağlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle cereyan etmek üzere, besin ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın cazibe depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her yararlanma vadiına münasip chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çhileışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve çalışmaletmeniz bâtınin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

Fantazi İç Giyim ModelleriFantazi İç Giyim Modelleri

  Kargolar 1 {kere dağıtım yapmaktadır. Eğer dağıtıma çıkmış bölümüken kargonuz size ulaşmadıysa şubeden teslim almanız gerekmektedir.|İliştirilmiş gazeteciliğin münteşir olarak ilk defa kullanıldığı Irak Savaşı’nda Türkiye’den gazeteciler bile belde almıştır.|If

Üretim Tesisi NedirÜretim Tesisi Nedir

omuz omuza, ikrar bildirmeınızın geçerliliği bağırsakin aranan yaşta değilseniz ya da mahcurlığınız kavil konusu ise ikrar bildirmeınızın hukuken bir geçerliliği olmayacağından bu siteyi kullanmayınız.|Taşınabilir yürütüm üzerinden meydana getirilen aldatmaışdataş esnasında